Jeżeli denerwujesz się na podwyżki kosztów paliwa, być może zechcesz zainteresować się tym zagadnieniem, że istnieje alternatywny sposób na tankowanie samochodu, który jest poprawniejszy dla otoczenia, dla silnika i dla budżetu, ponieważ kosztuje mniej więcej połowy cena benzyny i oleju napędowego.
Chodzi o gaz. W obliczu tych licznych zalet nasuwa się pytanie, czy w rzeczywistości warto przebudować pojazd pod tym kątem? Spójrzmy!
Przerobienie auta na gaz – zyski
Fundamentalną zaletą konwersji auta jest redukcja kosztów paliwa, którą można obniżyć o około 40%. Wypływa to z faktu, że LPG podlega o wiele niższemu zużyciu paliwa aniżeli benzyna oraz olej napędowy i chociaż jest mniej wydajny (około 15% do 20%) – redukcja kosztów z nawiązką to rekompensuje.
Piotr Marzec Kraków
Jeśli przerobisz pojazd, będziesz posiadać prawo do obniżenia podatku drogowego, albowiem państwo sprzyja takim rozwiązaniom, z racji tego, iż gaz paliwo spalające się w sposób czystszy. Spalając się wytwarza mniej cząstek ciągle korzystających z naszej oferty, a zatem może naprawdę przedłużyć żywotność wielu silników.
Co więcej samochody napędzane LPG wydzielają:
• 14% mniej emisji CO2 aniżeli samochody benzynowe,
• 10% mniej niż silniki diesla,
• wytwarzają 50% mniej tlenków azotu niż benzyna,
• wytwarzają 20% mniej tlenków azotu niż olej napędowy.
Jak w takim razie widać są w istocie sporo lepsze dla środowiska. Tym bardziej, jeśli jeździsz jednym z mniej oszczędnych wozów, spostrzegasz teraz bez ogródek, że zdecydowanie należałoby rozważyć konwersję wehikułu na gaz. Te wszystkie wyżej wymienione argumenty przemawiają za tym w dosadny sposób.